HumanSport

Szczegóły obozów 2020

Szczegóły obozów 2020

Drodzy Rodzice. 

Sytuacja z obozami jest mocno dynamiczna. Wiem, że chcielibyście wiedzieć już wszystko. My każdego dnia otrzymujemy nowe wytyczne i zalecenia dotyczące wypoczynku. Obozy nasze się odbędą - to najlepsza z infomracji jaką możemy przekazać. :)

 

W związku z tym pracujemy intensywnie jak nigdy wcześniej by dostosować formę tych wypoczynków do obecnych przepisów. Najbardziej na restrykcje narażone są obozy wyjazdowe - szczególnie obóz w Lidzbarku gdzie na ośrodku przebywa kilka grup jednocześnie. Jest to jednak miejsce wyjątkowe i jak mało, które przygotowane na bezpieczne prowadzenie wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ośrodek ten jest dedykowany wyłącznie dla dzieci. W trakcie obozów nie przebywa tam nikt inny prócz grup, które do niego przyjeżdżają. W Jastarni sprawa jest dla nas prostsza gdyż zajmujemy cały pensjonat, w którym nitk nie będzie nam kolidował w realizacji programu i pobytu w ośrodku. Rejs po Mazurach z racji specyfiki i łodzi do 8 osób także stwarza bezpieczne warunki do wypoczynku. Obozy stacjonarne, także w naszej opinni są maksymalnie bezpieczne, a nasze atrakcje tak zaplanowane by unikać sytuacji podnoszących jakiekolwiek ryzyko zachorowań. 

 

Napewno będziemy chcieli zmodyfikować kilka atrakcji i ich przebieg. Zmusza nas to także do rezygnacji z kilku rzeczy by zapewnić wszelkie normy bezpieczeństwa. Jednak większość rzeczy odbędzie się bez większych zakłóceń. Możecie o to być spokojni. To lato będzie wyjątkowe mimo wszystko. Nie chcemy by nasi podopieczni zapamiętali je jako najdziwniejsze wakacje w historii, kojarząc je tylko z restrykcjami, obostrzeniami i zakazami. Wiele w tym wszystkim absurdu i wzajemnie wykluczających się zaleceń. Planujemy więc zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek. Np skoro doposzcza się wesela na 150 osób, na którym goście wspólnie się bawią, siedzą obok siebie to nie wyorbażamy sobie zachowywania 2 m rygoru odstępów podczas wypoczynku dzieci gdzie entuzjazm i spontaniczność wieku dziecięcego czy młodzieżowego kompletnie nie daje szansy na powodzenie tego zalecenia. Warto dodać także, że wiele z tych obostrzeń jest jedynie zaleceniem. W naszym odczuciu część z nich jest absurdalna. Napewno podczas obozów będziemy izolować naszą grupę od pozostałych grup na ośrodkach czy obiektach z których będziemy korzystać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by było bezpiecznie. Każdy z uczestników będzie miał codziennie mierzoną temperaturę, będziemy zwracać także uwagę na wzmożoną higienę i dezynfekcję. Jeszcze do niedawna mocno skomplikowana była kwestia transportu, jednak na dzień dzisiejszy dzieci mogą podróżować normalnie autokarem i sprawa logistyki transportu będzie wyglądała identycznie jak w latach ubiegłych.

 

Wśród nas są również rodzice, którzy mają wiele obaw. Jeśli ktoś nie czuje się pewny by wysłać dziecko na wyjazd z nami prosimy o rezygnacje jak najszybciej, byśmy wolne miejsca mogli ewentualnie przekazać liście rezerwowej. Wiele ośrodków zabezpiecza się masą oświadczeń, by na wypoczynek nie przyjechał żaden zakażony uczestnik, mogąc spowodować w ten sposób kolejną przerwę w funkcjonowaniu obiektu i narazić ośrodek na jeszcze większe straty w sezonie. Musimy wszyscy tutaj wykazać się wielką dojrzałością i wspólnymi siłami dobrze przepracować nadchodzący sezon letnii. Od każdego uczestnika będziemy zbierać oświadczenia w których:

- rodzic poświadcza, że uczestnik jest zdrowy w dniu wyjazdu, brak u uczestnika wypoczynku infekcji oraz objawów chorbowych sugerujących chorobę zakaźną,

- rodzic poświadcza, że uczestnik nie zamieszkiwał z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miał kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku,

- rodzic poświadcza, że uczestnik jest przygotowany do stosowania się do wytycznych i regulamniów związanych z zachowaniem racjonalnego dystansu społecznego oraz przestrzeganiem wzmożonych zasad higieny.

- rodzic poświadcza, że zobowiązuje się do niezwłocznego (do 12 godzin) odbiuro dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów chorobowych (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności)

- osoby odprowadzające dziecko na zbiórkę lub do obiektu są zdrowe, nie mają objawów infekcji lub choroby zakaźnej, nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku

- jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, rodzic/prawny opiekun, ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie na etapie zgłaszania udziału w wypoczynku w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. To samo dotyczy pełnoletniego uczestnika wypoczynku. W przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie opinii lekarskiej o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.

- każdy uczestnik wypoczynku musi zostać wyposażony w indywidualne maseczki oraz 250 ml płynu do dezynfekcji rąk do użycia podczas wypoczynku. 

 

 

W tym miejscu przekazujemy informacje, kiedy będziemy informować o szczególach poszczególnych obozów dotyczących wyjazdu, zbiórki, ważnych rzeczy do zabrania i zasad na jakich będą funkcjonować nasze poszczególne obozy:

1) Lidzbark turnus I - 27.06-7.07.2020 - szczegóły wyjazdu podamy w dniu 9 czerwca (wtorek) drogą mailową.

2) Beskidy turnus I - 13-17.07.2020 - szczegóły podamy początkiem lipca.

3) Rejs po Mazuracj - 18-25.07.2020 - szczegóły po 10 lipca.

4) Beskidy turnus II - 3-7.08.2020 - szczegóły po 20 lipca.

5) Jastarnia 7-15.08.2020 - szczegóły podamy po 20 lipca.

6) Lidzbark turnus II - 17-27.08.2020 - szczegóły podamy początkiem sierpnia.

 

Czekamy do piątku 5.06.2020 na tych którzy chcą zrezygnowąć z wyjazdów-prosimy również tych którzy już o tym wspominali o raz jeszcze wysłanie nam informacji. Najpilniejszy jest nasz obóz w Lidzbarku który startuje już 27 czerwca tj za 24 dni.

Proszę by kontaktowali się z nami tylko Ci, którzy rezygnują. Milczenie pozostałych będzie dla nas jednoczesne z podtrzymaniem chęci wyjazdu. :)

 

Na wszelkie pytania służę pomocą pod nr 508 076 264,

Jacek Szczypka

właściciel HumanSport

 

2020-06-03 13:55:26

Letnie obozy 2021 - informacje

Dowiedz się więcej

Przerwa Świąteczna

Na naszych zajęciach nastąpiła od dziś Świąteczna przerwa! Potrwa ona od 18.04-22.04.2019.

Dowiedz się więcej

Obozy letnie 2021 - liczba miejsc na dzień 25.03.2021!

Dowiedz się więcej

Nasi partnerzy